Informujemy, że w poniedziałek, 28 sierpnia 2017r., odbędą się egzaminy poprawkowe:

godz. 8:30 - wychowanie fizyczne - sala gimnastyczna
godz.10:00 - język angielski - s.16
godz.10:00 - matematyka - s.16

26 VI: 7:30 - 13:30
27 VI: 7:30 - 13:30
28 VI: 7:30 - 13:30
29 VI: 7:30 - 13:30
30 VI: 7:30 - 11:00

3  VII: 7:30 - 13:30
4  VII: 7:30 - 13:30
5  VII: 7:30 - 11:00
6  VII: 7:30 - 11:00
7  VII: 7:30 - 14:00

10 VII: 7:30 - 13:30
11 VII: 7:30 - 13:30
12 VII: 7:30 - 13:30
13 VII: 7:30 - 13:30
14 VII: 7:30 - 11:00

Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych (oraz jednego dodatkowego - dla zdających nową maturę), a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, mają prawo do przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym:
Część pisemna - 22 sierpnia 2017 r. (wtorek, godz. 9:00)
Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 7 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym.
Egzamin w terminie poprawkowym NIE PODLEGA DODATKOWEJ OPŁACIE.

udanych wakacji

Rok szkolny dobiega końca. Za nami dalekie podróże, szkolenia i praktyki w zagranicznych firmach, mnóstwo wspomnień i ważne lekcje życiowe. 36 uczniów Zespołu Szkół „Silesia” zdobywało doświadczenie zawodowe w Hiszpanii i we Włoszech. Każdy z nich spisał się na medal. Wszyscy wykazali się umiejętnościami szybkiej adaptacji do nowych warunków życia i pracy, tolerancją w stosunku do dających się odczuć czasami różnic kulturowych, duża inicjatywą do bycia aktywnym podczas pobytu za granicą oraz chęcią dzielenia się swoimi doświadczeniami po przyjeździe do Polski.

Wakacje to czas kiedy sięgamy po książki, których wcześniej nie mięliśmy okazje przeczytać. Biblioteka Zespołu Szkół „Silesia” już teraz zachęca do spędzania urlopu z książką. Dlatego ogłaszamy konkurs fotograficzny „Wakacje z książką”.
Do 8 września 2017 roku można nadsyłać na adres ania.bronowska@poczta.fm zdjęcia, na których zostanie uwieczniona pasja czytania „w wakacyjnym nastroju”.
Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej szkoły w dniu 12.09.2017 roku. Na laureatów pierwszych trzech miejsc czekają atrakcyjne nagrody.
Uwaga! Liczy się pomysłowość i atrakcyjność fotografii.
Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa również podczas wakacji.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół „Silesia”.

Dni Szkoły bez Przemocy pod hasłem „Agresywny znaczy słaby” miały miejsce w Zespole Szkół „Silesia” w dniach 5-7 czerwca 2017r. W ramach obchodów odbył się konkurs na plakat pod tytułem „Stop agresji”. Wyróżniona została praca Pauliny Augustyniak z klasy 2bT4.
Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach na temat agresji prowadzonych przez Pana Piotra Rychłego i obejrzeli film pt. „Żałuję”, poruszający problematykę przemocy rówieśniczej. Na koniec wśród naszych uczniów została przeprowadzona ankieta dotycząca bezpieczeństwa w szkole.
Organizatorzy: B. Bartas, A. Husarek, S.Zagata

Uczniowie klas II i III w ramach lekcji religii i historii wzięli udział w niezwykle ciekawym projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Diecezję Bielsko-Żywiecką, Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau i Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Projekt składał się z trzech modułów: Wspólna przeszłość, Tragedia II wojny światowej i Holokaustu oraz Wyjście ku wspólnej przyszłości.
W pierwszym module uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu. W ich trakcie poznali fascynującą historię ponad 400-letniej obecności Żydów w Oświęcimiu, obejrzeli wystawę „Historia żydowskiego Oświęcimia”, prezentującą liczne fotografie, księgi, dokumenty oraz inne zabytkowe eksponaty, wśród których szczególne miejsce zajmują wyjątkowe judaika, pochodzące ze zniszczonej w 1939 roku przez nazistów Wielkiej Synagogi. Ponadto młodzież zwiedziła synagogę Chewra w Centrum Żydowskim Lomdei Misznajot. Prowadzący zajęcia opowiedział o szczególnym znaczeniu synagogi w życiu społeczności żydowskiej, przedstawił najważniejsze zasady i przepisy religijne oraz podstawowe pojęcia związane z judaizmem, takie jak jarmułka, rabin, szabat, menora, Tora. Uczniowie obejrzeli także używane w trakcie modlitw przedmioty liturgiczne, w tym niezwykle bogato zdobiony i ręcznie wykonany zwój Tory.

egzaminy zawodowe

W tej sesji tj. czerwiec/lipiec 2017 w naszej szkole uczniowie i absolwenci zdają następujące kwalifikacje:

E.12, M11 – o godz. 10.00

E.13, M.39 – o godz. 12.00

A.26 – o godz. 14.00

1. Na egzamin zawodowy uczniowie przychodzą godzinę wcześniej przed wyznaczonym czasem.

2. W sali egzaminacyjnej obowiązuje bezwzględny ZAKAZ używania urządzeń telekomunikacyjnych.

3. Uczniowie mogą korzystać z określonych przyborów podczas egzaminu (informacja w linku).

4. Hasła i loginy dla zdających do serwisu internetowego z wynikami egzaminów można odbierać w gabinecie wicedyrektora pok. 35

dronyhiszpania

Do wyjazdu na praktyki zagraniczne w Hiszpanii przygotowuje się 18-osobowa grupa naszych uczniów  technikum  informatycznego  i technikum elektrycznego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z ich rozmów na Skypie z przedstawicielką organizacji partnerskiej w Sewilli – instytucji Euromind Project.
M.Wilewska