Oficjalne świętowanie zakończenia budowy "Domu Kulejących Aniołów" dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Piasku k. Pszczyny stało się wydarzeniem, które zgromadziło setki osób – zarówno tych uczestniczących w biegu czy koncercie jak i chętnych do pomocy przy jego organizacji. I my mogliśmy wnieść do tej szlachetnej inicjatywy swój mały wkład. Nasze uczennice – Zuzanna Szarek, Agnieszka Jurasz, Sandra Pilarz, Wiktoria Reinhard, Natalia KokotWeronika Kopoczek, poświęcając swój wolny dzień, stawiły się w Domu Kulejących Aniołów już kilka godzin przed rozpoczęciem biegu. Zanim przygotowania ruszyły pełną parą, miały szansę na kilkuminutową pouczającą rozmowę z panią Krystyną Fuławką, przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Pszczynie, inicjatorką budowy Domu Kulejących Aniołów. Nasze wolontariuszki przyłączyły się do licznej grupy wspierającej wysiłki organizatorów imprezy. Reprezentacji Zespołu Szkół „Silesia” nie zabrakło również w gronie strażaków - tu udzielał się Mariusz Gaszka i wśród uczestników biegu - pani Sylwia Zagata i Magdalena Czarnecka spróbowały swoich sił w kategorii Nordic Walking 5km, a pani Barbara Bartas w biegu na 5km.

Zdjęcia wykonała Zuzanna Szarek.

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/155801335055026/?active_tab=discussion i w aktualnościach TVP Katowice: http://www.katowice.tvp.pl/35504278/w-piasku-otwarto-dom-kulejacych-aniolow