Uczniowie naszego technikum informatycznego wraz z panem Tomaszem Molą uczestniczyli w tym tygodniu w konferencji informatycznej „Data Center” w Businessman Institute w Warszawie. Podczas kilkugodzinnego spotkania poruszana była między innymi tematyka „Corning na krawędzi”, czyli rozwiązania Edge8, przedstawiono też niezawodne systemy zasilania firmy EATON oraz wymagania dotyczące przetwarzania danych osobowych w centrach danych w kontekście RODO.

Mateusz Grygierzec i Kacper Linnert – zdolni i ambitni adepci informatyki - mieli okazję zapoznać się z działaniem profesjonalnego sprzętu sieciowego produkowanego przez polską firmę.
Miło jest nam także poinformować, że nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Adrem Software http://www.adremsoft.com, która na kilka miesięcy udostępni nam swój system do analityki wykorzystania obciążenia sieci internetowej naszej szkoły, oraz z firmą Corning http://www.corning.com, która już teraz udostępniła nam garść swoich sztandarowych produktów.

Niezłą gratką dla naszych informatyków była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie próbowali swoich sił w komponowaniu muzyki oraz wgłębiali się w tajniki rozpraszania światła…