Uczniowie klasy 4A T4 o profilu technik organizacji reklamy uczestniczyli w pierwszej w Polsce wystawie „Kodeks Boturini – Wstęga o Peregrynacji: indiańska księga o pochodzeniu Azteków”, która odbyła się na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Reprodukcja tego manuskryptu została przekazana Uniwersytetowi Warszawskiemu przez Ambasadora Meksyku. Podobnie jak oryginał kodeksu, prezentowana reprodukcja jest wydrukowana na papierze amate i wykonane przez rzemieślników ze stanu Puebla, w tradycyjny sposób z zastosowaniem farb organicznych, które gwarantują 200 lat trwałości.
Wystawa została poprzedzona wykładem inauguracyjnym dr hab. Katarzyny Mikulskiej z Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego uczniowie mieli okazję zapoznać się z dziejami Azteków, ich kulturą i historią.
S.Zagata