Z okazji przypadającego na 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w uroczystości poświęcenia sztandaru i przekazania go Związkowi Żołnierzy NSZ Okręgu Cieszyńskiego. Tej podniosłej ceremonii towarzyszyło wręczenie awansów wojskowych na wyższe stopnie oficerskie dwóm kombatantom oraz odczytanie listów gratulacyjnych Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. W uroczystości, która odbyła się w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli, oprócz władz miejskich, wzięli udział przedstawiciele władz państwowych- minister Stanisław Szwed oraz Poseł na Sejm RP Stanisław Pięta. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do MDK, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Spotkanie uświetnił koncert oraz projekcja filmu krótkometrażowego „Obława” zrealizowanego przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy”.
J.Małysiak