Uczniowie przygotowują warsztaty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. W planach są warsztaty artystyczne, poczęstunek i koncert Big Bandu.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną będą miały okazję sprawdzić swoje umiejętności artystyczne, natomiast uczniowie zwiększą swoją świadomość społeczną na temat potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej prowadzony jest od 1951 r. najpierw jako Dom Dziecka, od 1956 r. jako Zakład Specjalny „ Caritas” dla Dzieci specjalnej troski. Obecnie w DPS przebywa 65 podopiecznych w różnym wieku. Są to osoby z niedorozwojem umysłowym w stopniu: znacznym i głębokim, umiarkowanym, lekkim. Mieszkanki Domu podzielone są na 4 grupy wychowawcze, zróżnicowane wiekiem i stopniem upośledzenia. Każda grupa ma swoją salę gdzie mieszkanki przebywają w ciągu dnia spędzając czas na haftowaniu, rysowaniu, układaniu puzzli, czy klocków.

Za: http://www.sap.org.pl/