Z początkiem kwietnia grupa 10 mundurowych informatyków z naszej szkoły wybrała się na zwiedzanie polskiej pozycji ufortyfikowania zbudowanej w okresie przygotowań mobilizacyjnych na granicy zachodniej miasta Bielsko w 1939 roku. Mimo, że zrealizowano w tamtym czasie tylko część prac, jest to jedna z największych polskich polowych pozycji ufortyfikowanych w roku 1939, składająca się z ponad 20 stanowisk.
Wspólnie z wychowawcą, panem Tomaszem Molą, uczniowie odnaleźli aż 7 żelbetowych schronów bojowych typu polowego zlokalizowanych na zboczach Trzech Lipek. Nasi uczniowie mogli sami doświadczyć trudów zdobycia tych miejsc przez okupanta, który ostatecznie nie zdecydował się na atak Polski od strony fortyfikacji.
Więcej informacji.