W ramach lekcji historii i WOS uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Małysiak, pana Grzegorza Stanclika i pana Dariusza Procnera odwiedzili Warszawę. W trakcie pobytu na Wiejskiej uczniowie zwiedzili galerię Sali Posiedzeń Sejmu, Korytarz Marszałkowski, hol główny górny budynku sejmowego z tablicami upamiętniającymi parlamentarzystów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę poświęconą posłom, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. W holu dolnym obejrzeli gablotę z historycznymi laskami marszałkowskimi, wejście do Sali Kolumnowej oraz kolejne tablice, upamiętniające ważne wydarzenia z dziejów polskiego parlamentu - wizytę papieża Jana Pawła II i jego przemówienie w Sejmie oraz najnowszą, odsłoniętą w dniu naszej wizyty przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, poświęconą pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Uczniowie obejrzeli też makietę kompleksu budynków sejmowych i wysłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu oraz bieżącej pracy posłów i senatorów.
Choć w dniu wizyty nie odbywała się sesja sejmowa, to na korytarzach i przed budynkiem można było dostrzec wielu parlamentarzystów i podpatrzeć pracę licznych ekip radiowo-telewizyjnych. Pobyt w stolicy uzupełniły zwiedzanie Rynku Starego Miasta, spacer Krakowskim Przedmieściem (dziedziniec Pałacu Prezydenckiego i Uniwersytetu Warszawskiego) do Placu J. Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza.
Jolanta Małysiak