„Przyszłość sieci kampusowych i Data Center, czyli w jakim kierunku rozwija się rynek przełączników”, to główne tematy konferencji w Krakowie, w której nasi uczniowie uczestniczyli na zaproszenie firmy CISCO dzięki rozwijającej się od dłuższego czasu współpracy.
Ponad sześciogodzinne wykłady, połączone z praktycznymi pokazami najnowszych technologii, pozwoliły przybliżyć naszym informatykom panujące w świecie cyfrowym trendy. Każdy z uczniów otrzymał najnowsze publikacje firmy CISCO, a Wojciech Cygan, uczeń drugiej klasy, wygrał główną nagrodę, czyli 64GB Flash Drive v3.0.

Uczestnicy mogli własnymi rękami dotknąć najnowocześniejszych i najszybszych na rynku uplinków o transferach rzędu nawet 100GB (widoczne na zdjęciu), montowanych do przełączników Catalyst 9K. Podczas ostatniego panelu sesyjnego zostały praktycznie zaprezentowane innowacje w sieciach WLAN, czyli jak znaleźć i rozwiązać problemy w sieci WiFi.
To kolejne, z pewnością nie ostatnie inspirujące spotkanie z nowymi technologami zorganizowane dzięki zaangażowaniu naszego nauczyciela – Pana Tomasza Moli.