Ubiegły czwartek był wyjątkowo ciepły nie tylko dzięki słonecznej pogodzie, ale też dzięki wizycie naszego szkolnego wolontariatu i Big Bandu Zespołu Szkół „Silesia” w Domu Opieki w Bielsku-Białej. Wraz ze Stowarzyszeniem Aktywnych Polaków przygotowaliśmy dla podopiecznych Domu Córek Bożej Miłości warsztaty artystyczne.
Pan Jarosław Grzybowski w dowcipny sposób zaprezentował różne rodzaje instrumentów, a Big Band umilał czas swoimi największymi przebojami. Pensjonariuszki Domu Opieki mogły też samodzielnie lub z pomocą wolontariuszy - Martyny Rzepczyńskiej, Dominika Bednarczyka i Tomasza Ściskały - wykonać wiosenne kolaże. Na zakończenie wizyty, wszyscy mogli spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez uczennice z klas 1b i 2a.
Dziękujemy pani Wicedyrektor Sylwii Pochopień-Ciaciurze za pomoc w przygotowaniu materiałów plastycznych, pani pedagog Barbarze Bartas i pani Sylwii Magierze-Wnętrzak za opiekę, panu Jarosławowi Grzybowskiemu i Big Bandowi za wyjątkową oprawę muzyczną.

Szkolne Koło Wolontariatu.