21 kwietnia 2018 r., w Oddziale Rejonowym PCK w Bielsku-Białej odbyły się XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej szkolnych zespołów ratowniczych miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego oraz żywieckiego. Nasza drużyna w składzie Natalia Średnicka, Wiktoria Grygierzec, Patrycja Michna, Bartłomiej Moś oraz Wojciech Kubica zajęła wysokie, 4 miejsce wśród 11 zespołów, tracąc do podium zaledwie 8 pkt. Drużyny podczas zawodów rozwiązywały test pierwszej pomocy oraz wykonywały zadania dotyczące poszczególnych zdarzeń, takich jak wypadek alpinisty, pomoc osobie niewidomej i jej opiekunowi, który doznał zawału serca, wybuch ładunku przenoszonego przez saperów czy kolizja rowerzysty z osobą jadąca na wrotkach,
Należy podkreślić że był to debiut naszych uczniów na zawodach tej rangi. Dziękujemy opiekunowi grupy, pani Jolancie Małysiak.