Po raz kolejny Zespół Szkół „Silesia” zaprosił uczniów gimnazjów na spotkanie z naszą młodzieżą i nauczycielami podczas Dnia Otwartego. Zwiedzanie sal lekcyjnych, pokaz musztry, koncert Big Bandu, konkursy z nagrodami, rozgrywki i warsztaty dały naszym gościom szansę a poznanie proponowanych kierunków kształcenia i perspektyw zawodowych, jakie daje szkoła.

Prezentacja kierunku technik fotografii i multimediów wiązała się z pokazem sprzętu, którym posługują się uczniowie podczas sesji studyjnych i plenerowych. Przed salą można było obejrzeć wystawę fotografii wykonanych przez uczniów kierunku fotografii i multimediów.
Zorganizowano również wystawę prezentującą trwające i zakończone projekty Erasmus+ w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego i rezultaty projektu „Europejskie staże na dobry start zawodowy” realizowanego w latach 2016-2018 we współpracy z instytucjami z Włoch i Hiszpanii. Przeprowadzone zostały interesujące warsztaty z wykorzystania narzędzi Europass, w tym Europass CV.
Na warsztatach kreatywnych nasi goście tworzyli torby reklamowe i podkoszulki, na stoisku biologicznym z pięcioma mikroskopami uczestniczyli w obserwacjach mikroskopowych „Życie w kropli wody”, a na stoisku geograficznym wzięli udział w quizie „Środowisko przyrodnicze Polski”. Kolejny quiz czekał na gimnazjalistów w pracowni elektrycznej, w której nasi uczniowie zaprezentowali swoje zawodowe umiejętności.
Uczniowie technikum górniczego zaprezentowali swoje osiągnięcia i zalety wybranego przez siebie zawodu, a w pracowni reklamy gimnazjaliści byli uczestnikami szkolenia „Reklama wokół nas” oraz miniturnieju na najlepszego znawcę reklamy telewizyjnej.
Warsztaty projektowania stron internetowych i montaż komputerów DELL bez śrubokręta to kolejne atrakcje, które czekały na odwiedzających w tym dniu naszą szkołę.
W pracowni języka niemieckiego można było sprawdzić swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych a amatorzy muzyki dołączyli do zajęć szkolnego Big Bandu.
Pedagog szkolny przygotował test określający predyspozycje zawodowe, a dla aktywnych zorganizowane zostały zajęcia wychowania fizycznego na wesoło - gry i zabawy ruchowe w formie animacji integracyjnych.
Bardzo dziękujemy uczniom gimnazjów za miłe spotkanie, i wspaniałą atmosferę, a ich nauczycielom za wsparcie i opiekę. Dziękujemy szkolnemu Big Bandowi za oprawę muzyczną, naszym nauczycielom za przygotowanie ciekawych zajęć a młodzieży z Zespołu Szkół „Silesia” za oprowadzanie naszych gości, przygotowanie pamiątek i poczęstunku oraz utrwalenie spotkania na zdjęciach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.