W odpowiedzi na zaproszenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, w dniach od 15 do 19 maja 2018 roku, nasza szkoła wzięła udział w XIX Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, organizując wydarzenia o charakterze edukacyjnym.
Przeprowadzono między innymi lekcję transmitowaną online z zakresu doradztwa zawodowego z użyciem elementów metody CLIL dla kierunku technik organizacji reklamy oraz warsztaty „Film jako element kampanii reklamowej regionu Toskanii, Umbrii i Sycylii. Prezentacja umiejętności zdobytych przez uczestników staży zawodowych we Włoszech w ramach programu Erasmus+”. Lekcja online i warsztaty dotyczące kampanii reklamowej były okazją do podzielenia się rezultatami projektu Erasmus+ „Europejskie staże na dobry start zawodowy”.
Podczas warsztatów „Gadżety z pomysłem” ręcznie wykonywano materiały reklamowe, a warsztaty tworzenia kwiatów wzbogaciły ofertę zajęć edukacyjno-rozrywkowych organizowanych dla młodszych dzieci w ramach festiwalu na terenie Gemini Park w Bielsku-Białej.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, w tym uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół „Silesia”, za udział w festiwalu i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu warsztatów. Był to dla nas czas nowych doświadczeń i pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczestników lekcji i warsztatów do uczenia się przez całe życie.
„Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, czy to w wieku dwudziestu, czy osiemdziesięciu lat.
Każdy, kto kontynuuje naukę, pozostaje młody." (H. Ford)
Koordynatorzy: Alicja Szafarczyk, Joanna Jero, Magdalena Wilewska