Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.
​Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.
​Antologia Niepodległości prezentuje powstałe na przestrzeni wielu wieków utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej.
Żródło:
http://www.prezydent.pl/…/narodowe-…/narodowe-czytanie-2018/
​Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej i wypożyczenia utworów zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej oraz do obejrzenia okolicznościowej wystawy.