W minionym tygodniu uczniowie klasy 2 kierunku Fototechnik wcielili się w rolę fotoreportera, z zadaniem wykonania fotograficznej relacji z wystawy w bielskiej galerii BWA. Wystawa prezentuje szeroki wybór najważniejszych dzieł sztuki z bogatych zbiorów galerii w Zlinie (Czechy).

Obecnie galeria ta zaliczana jest do wiodących czeskich instytucji wystawowych, a jej początki sięgają 1953 roku, kiedy to fundusze na zakup pierwszych dzieł pozyskano ze znanych na całym świecie zakładów obuwniczych BATA. Na bielską wystawę wybrano 56 dzieł 46 autorów. Pokaz oparty jest głównie na obrazach i rzeźbach autorstwa kluczowych postaci czeskiej sceny artystycznej XIX i XX wieku. Wykonanie fotorelacji z wystawy to nie jedyne zadanie uczniów. Musieli się jeszcze wykazać kreatywnością i zdolnościami manualnymi tworząc w pracowni ceramicznej gadżety promujące szkołę. Efektem zabawy z gliną są widoczne na zamieszczonych zdjęciach kubki, zawieszki, podstawki, miseczki a nawet….pingwin.
Za pomoc w zorganizowaniu warsztatów uczniowie dziękują serdecznie p. Małgorzacie Krzempek oraz p. Agacie Smalcerz - dyrektor Galerii BWA.
Autorkami prezentowanych fotografii są: Jowita Rogol, Martyna Rzepczyńska i Weronika Kopoczek.
Autor: Grzegorz Galek