Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku - Białej
W dniu 24.09.2018 roku uczniowie klas: trzeciej i czwartej o profilu technik informatyk uczestniczyli w Dniu Otwartym Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki na Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku - Białej.

Uczniowie wysłuchali wykładu pt: "Informatyczne Aikido, czyli jak przetrwać cyfrowe randori i nie stracić danych." Z wykładu dowiedzieli się czy płacenie telefonem jest bezpieczne i jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w cyfrowym świecie korzystajac z zasad Aikido. Następnie zostali oprowadzeni po laboratoriach znajdujących sie na uczelni. Zostali zapoznani z inteligentnymi i nowoczesnymi technologiami wytwarzania. Uczestniczyli w krótkich warsztatach z modelowania 3D w programie Inventor. Obejrzeli prezentacje na temat sposobu postrzegania otoczenia przez niektóre zwierzęta oraz termowizji wykorzystywanej przez człowieka. Dla wielu uczniów najciekawsza okazała się wystwa techniczna, na której zostały zaprezentowane różne pojazdy militarne, współczesne, zabytkowe i słynny autobus Jelcz 043 zwany potocznie "ogórkiem". Wycieczkę zakończył pokaz doświadczenia Wahadla Foucaulta potwierdzający ruch obrotowy Ziemi.
Uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach pod opieką nauczycieli: pana Dariusza Procnera, pana Grzegorza Stanclika i pani Anny Husarek.