Konkurs poetycki dla uczniów:
Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych
Zespołu Szkół "Silesia"
pt: "Polska moja Ojczyzna"

CELE KONKURSU:

• uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,
  • popularyzowanie postawy patriotyzmu,
  • uwrażliwianie na piękno słowa,
  • promocja utalentowanej młodzieży i ich twórczości szerszemu kręgowi odbiorców.

WYMAGANIA KONKURSOWE:

• Tematyka utworów powinna nawiązywać do tematu konkursu: „Polska – moja ojczyzna…”
  • Teksty konkursowe muszą być pracami własnymi; prace grupowe nie będą oceniane.
  • Każdy uczestnik może przekazać maksymalnie dwa wiersze w formie maszynopisu (A4). Karty należy opatrzyć: imieniem, nazwiskiem, klasą i nazwą szkoły.

KRYTERIA OCENY UTWORÓW:

• zgodność z tematem konkursu,
  • twórczy charakter utworu; oryginalność i samodzielność,
  • poprawność językowa i stylistyczna.

TERMINY:

• Autorzy przekazują swoje prace nauczycielowi języka polskiego lub nauczycielom-bibliotekarzom.
  • Termin oddania tekstów: 31.10.2018 r.
  • Komisja Konkursowa wybierze spośród nadesłanych prac najlepsze utwory; przyzna nagrodę główną oraz wyróżnienia.
  • Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni o terminie wręczenia nagród zostaną zawiadomieni indywidualnie.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Organizatorzy: