Uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego Mariusz Donocik i Jakub Jonderko wraz z nauczycielem p. Tomaszem Molą otrzymali prestiżowe zaproszenie na drugie już w tym roku spotkanie z ekspertami od rozwiązań open source, które było organizowane w połowie października 2018 r. w ramach SUSE Expert Days.

To całodniowe wydarzenie było wypełnione technicznymi prezentacjami i dyskusjami z udziałem inżynierów i ekspertów SUSE. Przygotowane sesje koncentrowały się na tematach technicznych, które są istotne dla profesjonalistów IT. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Open. Redefined”, gdyż dla nieskrępowanego rozwoju firm ważne jest to, że otwarte ma być nie tylko samo oprogramowanie.

Jakub Jonderko: "W niektórych momentach czułem się przytłoczony dużą ilością prezentowanej informacji, ale czuję, że nauczyłem się kilku nowoczesnych technologii, które mogą mi się przydać w przyszłości.”

W przeddzień konferencji pan Tomasz Mola został zaproszony na warsztaty SUSE organizowane wspólnie z ośrodkiem szkoleniowym Compendium CE na temat uruchamiania aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem technologii Kubernetes i najnowszej wersji oprogramowania SUSE CaaS Platform.

Bardzo dziękujemy firmom: SUSECompendium CE za to zaproszenie i za docenienie potencjału naszej młodzieży.


Teledysk na zeszłoroczne wydarzenie