W październiku trzy grupy uczniów technikum informatycznego wzięły udział w wykładach w prestiżowej firmie www.m16.pl, której założycielem jest nasz absolwent – Pan Mateusz Kasperek.

M16.PL to agencja marketingowa, z którą nasza szkoła współpracuje od kilku lat. Agencja jest oficjalnym partnerem firmy Google, a pracownicy są certyfikowanymi specjalistami Google.
M16.PL prowadzi szkolenia z zakresu marketingu online, dba o wizerunek innych firm oraz wspiera lokalne inicjatywy. W firmie Pana Kasperka uczniowie nabywają doświadczenia, nawiązują współpracę z przedsiębiorcami i realizują swoje pasje.

Właściciel firmy zaproponował staż kilku naszym uczniom, a najbardziej wyróżniającej się osobie w przyszłości stanowisko pracy. Sam wyznaje: „jestem dumny z tego, że swoje wykształcenie mogłem zdobyć, nie wyprowadzając się z rodzinnego miasta, i że to właśnie Zespół Szkół „Silesia” zagwarantował mi dobry start w branży IT”.
A oto wypowiedzi naszych uczniów:

Mateusz Grygierzec: „Spotkanie było bardzo ciekawe. Pan Mateusz Kasperek wyjaśnił nam, na czym polega sukces biznesowy jego firmy. Oprowadził nas po biurze, które mieści się w Czechowicach-Dziedzicach, a także odpowiadał na wszystkie nasze pytania”.

Jakub Jonderko: „Wizyta w M16.PL pokazała mi, że sukces nie polega wyłącznie na doświadczeniu, ale także na kreatywności i innowacji. Dowiedziałem się, jakie są trendy w świecie cyfrowym i jakie zlecenia ostatnio ta firma zrealizowała”.

Wojciech Kubica: „Dziękujemy Panu Mateuszowi Kasperkowi za propozycję odbycia stażu w jego firmie. Będzie to dla nas bardzo cenne doświadczenie, gdyż firma stoi na naprawdę wysokim poziomie, a inne z powodzeniem mogłyby brać z niej przykład”.