Uczniowie klasy 2a kierunku technik informatyk służb mundurowych wzięli udział w wykładzie pt.: "Współczesne metody identyfikacji sprawcy przestępstwa oraz specyfika pracy prywatnego detektywa". Uczniowie mieli możliwość obejrzenia techniki pobierania odcisków linii papilarnych, zapoznania się ze sposobami identyfikowania sprawców różnych przestępstw za pomocą profilu DNA, a także mogli obejrzeć sprzęt, który jest na co dzień używany przez techników kryminalistyki.

Wszystkie te zagadnienia przybliżył uczniom policyjny technik kryminalistyki mgr Dariusz Szydłowski. Z kolei mgr Jarosław Kwaśny, właściciel Centrum Detektywistycznego Delta, zapoznał młodzież ze specyfiką pracy prywatnego detektywa. Omówił wymagania i cechy, które należy spełnić aby pracować w tym zawodzie, a nadto zdradził jak w praktyczny sposób wygląda praca detektywa.