Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w 1988 ogłosiła Światowy Dzień AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia. HIV/AIDS to choroba współczesnej cywilizacji, która może dotyczyć każdego bez względu na wiek, wykształcenie czy przekonania.

W ramach obchodów uczniowie klasy pierwszej technikum na lekcji biologii przygotowali plakaty poświęcone tej chorobie. Zapraszamy do galerii.
Uczniowie klas programowo wyższych na lekcjach biologii obejrzeli film na temat AIDS.
U pani pedagog dostępne były ulotki z podstawowymi informacjami o HIV i AIDS.

Przypominamy: wczesne wykrycie zakażenia daje szansę na szybkie rozpoczęcie terapii, która przyczynia się nie tylko do poprawy jakości życia, ale także pozwala żyć dłużej. Test anonimowo i bezpłatnie można wykonać w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD).
Organizatorzy: Barbara Bartas, Anna Husarek i Maria Binda