Data Center jako element architektury systemu i implementacja wymagań poza funkcjonalnych, eEVOS czyli profesjonalna wirtualizacja serwerów oraz Flash Storage to jedne z głównych tematów prezentowanych podczas konferencji na którą to nasi najmłodsi adepci informatyki zostali zaproszeni przez p. Annę Uszyńską do Businessman Institute w Warszawie.

Następnie, przez kolejnych prelegentów, zaprezentowana została infrastruktura transmisji optycznej w nowoczesnych Data Center, a także klasy dostępności wg ed.2 normy EN 50600-1 i wymagania dotyczące przetwarzania danych osobowych w centrach danych w kontekście RODO.

I tym razem ocenę poziomu merytorycznego pozostawimy uczniom z naszego technikum informatycznego...

Tomasz Matras: „Konferencja była świetna, a najlepiej zaprezentowała się firma AccelStor z ciekawą nową technologią FlexiRemap. Prezentacje innych firm takich jak Huawei, czy Apra-Gruppe były równie interesujące."

Mateusz Wróbel: „Moim zdaniem, konferencja była bardzo interesująca. Można było zaczerpnąć naprawdę dużo nowinek informatycznych m.in. na temat najnowszej technologii FlexiRemap, która pozwala na wydajniejszą segregację danych na macierzach flaszowych, ale pozostałe firmy również zaprezentowały się bardzo ciekawie i na poziomie.”

Bardzo Dziękujemy pani Annie Uszyńskiej, która już kolejny raz zaprosiła na to spotkanie naszych informatyków wraz z ich nauczycielem, którym był pan Tomasz Mola.