Uczniowie trzeciej i czwartej klasy o specjalności technik informatyk służb mundurowych, brali udział w szkoleniu strzeleckim z użyciem karabinka paintball w Hałcnowie.

Uczniowie podzieleni na zespoły w terenie lesistym z pełną infrastrukturą przygotowaną specjalnie pod takie zajęcia oraz naturalnymi przeszkodami w postaci drzew, ułomów, skarp, krzaków zgodnie z ustalonym scenariuszem i zasadami gry zdobywali metr po metrze objętym wrogim działaniem teren, aby wkrótce móc oddać wymarzony strzał i wyeliminować przeciwnika.

Uczniowie podczas zajęć realizowali kilka scenariuszy walki takich jak:

• zdobycie bazy na terytorium przeciwnika,
  • zdobycie flagi i dostarczenie jej do swojej bazy,
  • obrona swojej bazy przed atakiem przeciwnika,
  • pojedynek, w którym uczestniczy mieli za zadanie wyeliminować przeciwnika zbliżającego się do ich terenu.

Szkolenie dostarczyło wiele nowych doświadczeń, emocji, dużej dawki humoru a co najważniejsze wszyscy zdrowi wrócili do domu.

Autorem filmu ze szkolenia jest Jakub Krzempek, uczeń klasy czwartej technikum informatycznego.