Już po raz kolejny nasi uczniowie, tym razem 1a i 4a, obejrzeli w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej teatralną adaptację "Makbeta" W. Szekspira. Nie dziwi fakt, że spektakl bardzo się podobał. Około dwudziestu aktorów ubranych w stroje stylizowane na średniowiecze prezentuje swe umiejętności w efektownych pojedynkach, dynamicznych tańcach, scenach akrobatycznych i kaskaderskich. Cała sceneria, jak i zawartość treściowa nieustannie motywują do zadawania sobie odwiecznych pytań na temat nieufności, żądzy władzy, emocji i namiętności człowieka.  Jak przebiegały próby do spektaklu? Jakie emocje towarzyszyły odtwórcom głównych ról? Zapraszam, za zgodą Teatru Polskiego, do obejrzenia krótkiej relacji na ten temat.                    

                                                                         Bogna Kroker

https://www.youtube.com/watch?v=BfdYa5EkB60