Wzorując się pasją i dokonaniami Jana Szczepanika Młodzi Naukowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2, uczestniczyli w warsztatach informatycznych oraz fotograficznych w naszej szkole. Warsztaty informatyczne zatytułowane „Demontaż i montaż komputerów DELL” odbyły się na komputerach marki DELL Precision T3500. Młodzi Naukowcy otrzymali na czas zajęć 12 GB pamięci RAM, dysk HDD o pojemności: 0,5TB każdy, kartę graficzną Nvidia Quadro 1GB, napęd DVD oraz inne podzespoły, o których specyfice uczestnicy dowiedzieli się na zajęciach. Wspaniale poradzili sobie ze sprzętem komputerowym, nabyli wiele umiejętności praktycznych. Uczniowie z kierunku technik informatyk bardzo rzetelnie pomagali i doradzali naszym gościom.

Tydzień później odwiedzili naszą pracownię fotograficzną. Celem wizyty było poznanie podstaw wykonywania zdjęć oraz zaznajomienie się ze sprzętem wykorzystywanym przez profesjonalnych fotografów. Uczennice 2 klasy kierunku "Fototechnik" ciekawie i w przystępny sposób zaprezentowały sprzęt studyjny.

Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie wtajemniczyć grupę Młodych Naukowców w świat cyfrowy.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom z kierunku technik informatyk i fototechnik, za pomoc i zaangażowanie.