My, nauczyciele, wielokrotnie zastanawiamy się, co zrobić, by efektywniej i skuteczniej przekazywać młodemu pokoleniu informatyków wiedzę o rozwoju technologicznym, które przecież z cyfrowym światem jest za pan brat.

Aby sprostać tym wyzwaniom, pan Tomasz Mola postanowił wznowić współpracę z żywiecką firmą Infomex projektującą i wdrażającą kompleksowe rozwiązania IT. Szkoła otrzymała voucher na naukę instalacji, konfigurację i testowanie dowolnych wirtualnych systemów operacyjnych – rozpoczynając od systemów i serwerów z rodziny Windows, na dowolnych dystrybucjach Linuxa kończąc. Wszystkie operacje wykonywane były zdalnie dzięki platformie Virtual Data Center, a fizycznie odbywały się na serwerach Infomex rozlokowanych w jego chmurze.

Nasi uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczyli się konfiguracji tej technologii, a na dowód tego niech posłuży kilka ich wypowiedzi:

Mariusz Donocik: „Prostota konfiguracji i zarządzania dowolną instancją to jedna z wielu zalet, która pozwala obniżyć czas, który musielibyśmy poświęcić na tradycyjne rozwiązanie”.

Jakub Jonderko: „Podczas korzystania z rozwiązań chmurowych płacimy tylko za faktyczne wykorzystanie zasobów, a dodatkowo otrzymujemy stabilność i pewność działania uruchomionego środowiska, nie martwiąc się o wszystko co znajduje się „pod maską” wirtualnej maszyny”.

Bardzo dziękujemy całej ekipie firmy Infomex, która już od wielu lat wdraża na rynku globalnym najnowsze rozwiązania chmurowe. Dzięki ich uprzejmości, mogliśmy przekazać wiedzę naszej młodzieży w nowoczesny sposób.