Nasi informatycy otrzymali prestiżowe zaproszenie do zwiedzenia Data Center Infomex – głównego ośrodka, który mieści się w Żywcu.

Kilka dni temu, wraz z naszym nauczycielem Panem Tomaszem Molą, udali się do samego serca jednego z najbezpieczniejszych centrów danych w Polsce, gdzie mieli okazję na żywo „dotknąć” wartego miliony złotych sprzętu. Warto wspomnieć, że dzięki wsparciu firmy Infomex i otrzymanym voucherze na testowanie usług cloudowych na platformie Virtual Data Center, kilka tygodni temu nasi młodzi adepci samodzielnie administrowali zdalnie wirtualnymi instancjami z poziomu panelu platformy.

Warto wspomnieć, że firma Infomex zajmuje się tworzeniem dedykowanego oprogramowania oraz zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych z dziedziny Data Center, infrastruktury IT oraz telekomunikacji i teletechniki. W tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia.

Poprosiliśmy naszych uczniów o kilka słów podsumowania. Niech będą one zachętą do jeszcze bardziej wytężonej nauki, która - jak widać - ma bardzo duże znaczenie w otaczającej nas wirtualnej rzeczywistości.

Mariusz Donocik
„W czasie naszej wizyty w Infomex mieliśmy okazję zaobserwować, w jak profesjonalny sposób firma dba o bezpieczeństwo danych w Data Center, na przykład poprzez systematyczne, cogodzinne sprawdzanie serwerów pod kątem poprawności funkcjonowania, a także sprawności ich zabezpieczeń przed utratą danych”.

Mateusz Grygierzec:
„Pan Mateusz Juściński, Starszy Programista z Działu Rozwoju, oprowadził nas po Data Center, pokazał jak wyglądają serwery oraz wytłumaczył, w jaki sposób działają zabezpieczenia przeciwpożarowe. Odpowiedział na wszystkie nasze pytania związane z jego codzienną pracą oraz wykorzystywanym oprogramowaniem”.

Kacper Linnert:
„Zawsze zastanawiało mnie, jak wyglądają serwery z bliska oraz jakie warunki muszą panować w serwerowniach, by spełnić wszystkie normy bezpieczeństwa. Dzięki wizycie w Data Center Infomex znalazłem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania oraz bardzo dużo dowiedziałem się o zarządzaniu przestrzenią chmurową”.

Bartłomiej Moś:
„Będąc oprowadzonym po tak profesjonalnym miejscu, jakim jest Data Center Infomex, dowiedziałem się bardzo dużo odnośnie przechowywania, a także zabezpieczania danych w chmurze. To, czego się z kolegami nauczyliśmy, z pewnością przyda się nam w zawodzie informatyka”

Bardzo dziękujemy Pani Marcie Kobus, Marketing Manager w Infomex, za profesjonalne zorganizowanie spotkania. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli naszym uczniom na dalszą rozbudowę serwerowni, która już od dłuższego czasu z powodzeniem funkcjonuje w naszej placówce.