W ostatni dzień lutego uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum organizacji reklamy udali się na wycieczkę do Starej Fabryki – Oddziału Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. Dawniej miasta Bielsko i Biała przez stulecia należały do najważniejszych ośrodków włókienniczych w Europie. Muzeum, w którym prezentowana jest wystawa stała „Od włókiennictwa do małego fiata”, otwarto w dawnej fabryce sukna Büttnerów. Podczas zwiedzania pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiadała o historii włókiennictwa i przemysłu na terenie miasta. Zgromadzone w salach wystawowych maszyny pozwoliły sobie wyobrazić jak wyglądała praca tkaczy w okresie rewolucji przemysłowej, jak powstawały różnorodne tkaniny, a z nich gotowe produkty, np. kapelusze.

Po wizycie w muzeum był czas na zjedzenie dobrze nadzianego pączka w jednej z bielskich pączkarni z racji tradycji tłustego czwartku.

S. Pochopień-Ciaciura, M. Wilewska