Technik informatyk w Zespole Szkół „Silesia” to między innymi:

• diagnoza oprogramowania,
  • administracja sieciami komputerowymi,
  • projektowanie stron internetowych,
  • tworzenie aplikacji internetowych,
  • projektowanie i tworzenie sieci komputerowych,
  • projektowanie baz danych,
  • instalacja oprogramowania i systemów operacyjnych,
  • korzysta z literatury technicznej,
  • pisanie programów,
  • dobieranie sprzętu do konkretnych sytuacji,

Nauka w naszej szkole umożliwia:

• zdobycie tytułu technika informatyka,
  • certyfikację w ramach CISCO Akademii,
  • uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:
    • Technikum 4-letnie:
      • 08 - Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.
      • 09 - Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.
    • Technikum 5-letnie:
      • 02 - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.
      • 03 - Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.
    • przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach,
    • nabycie umiejętności posługiwania się najnowocześniejszym i wysokiej jakości sprzętem, który jest do dyspozycji we wszystkich nowo wyposażonych pracowniach.

W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające 2 kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej dają tytuł technika informatyka, a zdany egzamin maturalny daje szansę kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk może podejmować pracę jako:

• grafik komputerowy,
  • administrator sieci,
  • informatyk wsparcia użytkowników,
  • konsultant/wdrożeniowiec IT,
  • pozycjoner stron internetowych,
  • konsultant help desk,
  • serwisant sprzętu komputerowego,
  • tester oprogramowania komputerowego,
  • webmaster

Czynności, które absolwent będzie  wykonywał w swojej pracy zawodowej jako technik informatyk, zależeć będzie przede wszystkim od działu informatyki, a także od specyfiki zakładu pracy, w którym znajdzie on zatrudnienie. Możliwości zatrudnienia jest bardzo wiele.