Tak brzmiał tytuł brytyjskiego filmu, który w czechowickim kinie "Świt" obejrzeli uczniowie klasy 1a. To opowieść biograficzna, kostiumowa o ostatnich trzech latach życia Williama Szekspira, jego wewnętrznych rozterkach i dość ambiwalentnym stosunku do rodziny. Po pożarze słynnego teatru The Globe, wielki dramaturg powraca do rodzinnego Stratfordu, gdzie po wielu latach rozłąki próbuje ponownie zbliżyć się do swojej żony i dzieci. Napotyka na różne przeszkody, poznaje rodzinne tajemnice i przede wszystkim stara się chronić swe, dorosłe już, córki przed brutalnością otaczającego świata. W rolę Szekspira wcielił się wielki znawca jego twórczości, pełniący w tej produkcji także rolę reżysera - Kenneth Branagh, natomiast w postać jego żony, Anny Hathaway -Judi Dench , zdobywczyni wielu nagród Brytyjskiej i Amerykańskiej Akademii Filmowej, znana polskim widzom głównie z roli M w serii filmów o Jamesie Bondzie.
Bogna Kroker