W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zainicjowane zostało w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Początkowo obchodzone było corocznie w czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku jednodniowe święto zaczęto obchodzić  przez cały miesiąc. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek  w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

Z tej okazji zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie znajduje się okolicznościowa wystawa. Dodatkowo w tym miesiącu rozpoczynają się konkursy:

  • Konkurs na Najlepszego Czytelnika,
  • Konkurs Wiedzy o Literaturze,
  • Konkurs #Co ja czytam? (w tym akcja „Chodzę z książką”).

Zachęcamy również do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” (szczegółowe informacje: nauczyciele-bibliotekarze).