Początkiem października, jeden z naszych nauczycieli przedmiotów informatycznych, otrzymał zaproszenie na konferencję szkoleniową w ramach Projektu Cisco Engage, która tym razem w całości była poświęcona kwestiom cyberbezpieczeństwa.

Pan Tomasz Mola nie tylko zapoznał się z najnowszą technologią na miejscu, ale podzielił się zdobytą wiedzą na lekcjach, na których opisał jak skutecznie i szybko identyfikować zagrożenia, jak uszczelnić stacje końcowe oraz zautomatyzować bezpieczeństwo w sieciach kampusowych. Wyjaśnił mechanizmy bezpieczeństwa w OT, bezpieczeństwa w sieciach WAN oraz segmentacji definiowanej programowo.

Ponadto nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich technikum informatycznego zapoznali się z aplikacją LiveAction in Action, czyli dowiedzieli się jak działa i co może tomograf sieciowy.

Wszystkie sesje prowadzone były przez ekspertów CISCO, a fotorelację można obejrzeć na Facebooku: Cisco.