W listopadzie  ZS „Silesia” bierze udział w ogólnokrajowym projekcie czytelniczym „Upoluj swoją książkę”  w ramach akcji Czytaj PL.

W darmowym projekcie, odbywającym się z inicjatywy  Instytutu Książki i pod patronatem MEN, może wziąć udział każdy. Wystarczy smartfon i aplikacja. Na terenie szkoły, w miejscu widocznym dla uczniów, umieszczone zostały plakaty z kodem QR, dające dostęp do 12 bezpłatnych książek w formacie ebooka i audiobooka. Wystarczy: pobrać aplikację Woblink i zeskanować kod z plakatu.

Wojtek, Karolina, Konrad   i inni uczniowie, po udanej rekrutacji do projektu, zostali  ambasadorami czytelnictwa w szkole. Otrzymali i noszą koszulki z kodem, są niczym „mobilna wypożyczalnia książek” dla wszystkich. Brawa dla Was!

Gorąco zachęcamy  do wzięcia udziału w tej akcji, która potrwa do 30.11.2019 r.
Marzena Knap i Anna Biernat

Czytaj i słuchaj za darmo!