Akcja WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Poniżej kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji

WYLOSUJ ANIOŁA:

  1. Kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową
  2. Zastanów się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznacz to na kopercie
  3. Napisz kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Możesz dodać informacje o sobie oraz kontakt (być może dziecko zechce się później skontaktować z Tobą).
  4. Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci.
  5. Wyślij gotową kartę na adres: Fundacja „Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6, 20-418 Lublin

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY I POMÓŻ