Z przyjemnością możemy pochwalić się jednym z kierunków rozwoju naszej szkoły, kiedy dowiadujemy się, że nasi uczniowie rozwijają swoje zdolności w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki projektowi: „Kompetentni Zawodowi”, w którym bierze udział także nasz nauczyciel p. Tomasz Mola, grupa 8 uczniów z klasy 2 technikum informatycznego może wspólnie konfigurować sieć i serwery, na których instalują oprogramowanie serwerowe ESXi, a następnie wirtualne instancje.

Aby jeszcze dokładniej przekazywać tę specjalistyczną wiedzę, p. Mola udał się końcem października na konferencję szkoleniową organizowaną przez firmę GigaCon, której tematyka zawierała się w krótkich, ale treściwych pojęciach takich jak: big data, data center, macierze, pamięci masowe, czy serwery.

Dlatego możemy po raz kolejny powiedzieć, że w naszej szkole kształci się młodzież na bardzo wysokim poziomie, z czego jesteśmy bardzo dumni.