Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół „Silesia” również w tym roku zorganizowało świąteczną zabawę dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Zatoka”. Szkolny Big Band uświetnił imprezę koncertem kolęd i pastorałek. Oprócz wspólnego kolędowania, zespół muzyczny przygotował zabawy i rebusy. Atrakcjom muzycznym towarzyszyły warsztaty plastyczne i gry zespołowe, w których pod opieką naszych wolontariuszy uczestniczyli podopieczni świetlicy. Zaplanowany był również poczęstunek z domowych ciast i wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół „Silesia”.Na koniec spotkania zorganizowano dla dzieci niespodziankę  w postaci świątecznych paczek. Serdecznie dziękujemy szkolnemu Big Bandowi za piękną oprawę muzyczną, a wolontariuszom i młodzieży Zespołu Szkół „Silesia” oaz ich rodzicom za przygotowanie wypieków oraz zbiórkę zabawek i słodyczy.

Wielkie podziękowania składamy na ręce rodziców naszych uczniów, którzy upiekli ciasta. Naszym uczniom dziękujemy za wszystkie przekazane dary oraz nieocenioną pomoc wolontariuszy – bez Was nie udałoby się to przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania dla: Marty Stoszek, Krysi Ślęczki, Jadzi Zyzańskiej, Karoliny Gluzy, Roksany Hernas, Martyny Hornik, Daniela Drozdka, Mateusza Wróbla, Piotra Czuba.

Barbara Bartas
Małgorzata Borgieł
Sylwia Magiera-Wnętrzak