Logo IPN

Nasza szkoła kontynuuje współpracę z katowickim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. W ostatnich tygodniach uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika oddziału edukacji, pana Marka Łukasika. Tematem wykładu marcowego były losy „żołnierzy wyklętych” i historia polskiego podziemia niepodległościowego po 1945 roku. Tematyka zajęć nie była przypadkowa, gdyż dzień 1 marca, zgodnie z uchwałą Sejmu RP, jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wykład kwietniowy poświęcony został zbrodni katyńskiej, zwanej również „rzezią polskich elit”. W tym miesiącu mija kolejna, 77 rocznica tej okrutnej zbrodni. Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez pracowników IPN jest dla uczniów okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i zapoznania się z najnowszym stanem badań nad szczególnie trudnymi wydarzeniami polskiej przeszłości.

Jednocześnie uczniowie klas mundurowych reprezentowali szkołę w licznych uroczystościach patriotycznych organizowanych w naszym mieście: obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych czy 75 rocznica powołania Armii Krajowej.