udanych wakacji

Rok szkolny dobiega końca. Za nami dalekie podróże, szkolenia i praktyki w zagranicznych firmach, mnóstwo wspomnień i ważne lekcje życiowe. 36 uczniów Zespołu Szkół „Silesia” zdobywało doświadczenie zawodowe w Hiszpanii i we Włoszech. Każdy z nich spisał się na medal. Wszyscy wykazali się umiejętnościami szybkiej adaptacji do nowych warunków życia i pracy, tolerancją w stosunku do dających się odczuć czasami różnic kulturowych, duża inicjatywą do bycia aktywnym podczas pobytu za granicą oraz chęcią dzielenia się swoimi doświadczeniami po przyjeździe do Polski.

Sześcioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniu job-shadowing we Włoszech dotyczącym stosowania metodologii CLIL, zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Po szkoleniu powstały scenariusze zajęć, do wykorzystania na lekcjach przedmiotów zawodowych. Dziękujemy Wam, drodzy Uczestnicy Projektu, za Wasz całoroczny trud włożony w jego realizację. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www projektu: http://erasmusplussilesia.wixsite.com/esndsz

Po wakacjach relacja z kolejnych staży, planowanych na październik 2017r. w Hiszpanii i na Sycylii. Adiós! Ciao! Ciao!

A.Macura, M.Wilewska