Idąc z duchem czasu i nadążając za rozwojem cyfrowego świata, nasz nauczyciel przedmiotów informatycznych, pan Tomasz Mola, postanowił rozwinąć swoje kompetencje i wziął udział w kilku sesjach tematycznych, związanych z siecią definiowaną programowo. Pan Mola tematyką VXLAN zainteresował się w najlepszym momencie, czyli kiedy firma CISCO wprowadza na polski rynek swoje najnowsze produkty. Warto dodać, że w naszym technikum informatycznym prowadzone są od wielu lat zajęcia z technologii i architektury sieciowej, a informacje, które nasz nauczyciel przywiózł ze sobą, zapewne rozszerzą i uatrakcyjnią prowadzone przez niego zajęcia.


Dodamy jeszcze, że znaczną część prezentacji poprowadził Grzegorz Dobrowolski – Dyrektor ds. rozwiązań Data Center i Enterprise Networking w Krakowie, a tematem przewodnim było Cisco SDA – Software Defined Access, czyli gotowe rozwiązanie do budowy sieci programowanej (SDN).