Nasza szkoła współpracując z uczelniami wyższymi uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. 5 października uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w zajęciach z serii „Ciekawa lekcja”, prowadzonych przez panią dr Barbarę Wolek-Kocur z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Prowadząca podjęła zagadnienia mądrego poszukiwania źródeł wiedzy w Internecie, przestrzegła przed bezrefleksyjnym korzystaniem z serwisów typu Ściąga.pl oraz omówiła zasady powoływania się na źródła w prezentacjach.
Wśród uczniów technikum organizacji reklamy dużym zainteresowaniem cieszył się wykład „Perswazja w reklamie”, wskazujący podstawowe zabiegi perswazji audiowizualnej i językowej na gruncie przekazów reklamowych.
Zdjęcia wykonała Agnieszka Jurasz, uczennica klasy 4A T4.
S. Zagata