Obecnie na praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+ przebywają dwie grupy uczniów ZS „Silesia”. Wszyscy są uczestnikami projektu „Europejskie staże na dobry start zawodowy”. 18 uczniów kierunku technik informatyk i technik elektryk szkoli się z zakresu budowy dronów w hiszpańskiej Sewilli. Zbudowali drony, dokonali potrzebnych konfiguracji i odbyli pierwsze loty próbne.
Druga 18-osobowa grupa to uczniowie kierunku technik organizacji reklamy i fototechnik, którzy uczęszczają na staże zawodowe do włoskich firm na Sycylii w małym miasteczku Barcellona Pozzo di Gotto. Za nimi pierwszy dzień pracy w agencjach reklamowych i studiach fotograficznych. Zajmują się tworzeniem reklamy i promocją tutejszego regionu. Poznają środowisko i techniki pracy miejscowych firm. Zapraszamy na krótką fotorelację z pobytu grup na mobilnościach.