Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w wiele akcji ekologicznych. Uczestniczą w konkursach i projektach ekologicznych, zbierają baterie oraz poświęcają swój wolny czas dla dobra przyrody. Ostatnim z naszych działań jest udział w akcji ekologicznej „Stop foliowym jednorazówkom!”, której pomysłodawczynią jest pani Jolanta Kuczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach. W ramach akcji nasi uczniowie podjęli się zadania uszycia toreb wielokrotnego użycia, które zostaną przekazane szkolnemu klubowi wolontariatu w Janowicach. Tekstylne torby mają zastąpić foliowe jednorazówki i reklamówki i tym samym ochronić naszą planetę przed niepotrzebnymi śmieciami.

Uczniowie klas o profilu technik organizacji reklamy są w trakcie przygotowywania wystawy prac nawiązujących do ograniczenia zanieczyszczeń powietrza, które będziemy mogli zobaczyć 14 listopada w „Dniu Czystego Powietrza”.
Dziękujemy naszym uczniom zaangażowanym w działalność ekologiczną: Weronice Kubieniec, Patrycji Przybyle, Justynie Dziadek, Marceowi Kozińskiemu, Michałowi Nowakowi, Kacprowi Wyszomierskiemu, Patrykowi Midzie, Angelice Wydmańskiej, Roksanie Borawskieja, Kacprowi Czarneckiemu, Karolinie Kot, Dominice Fatydze, Sandrze Kucz, Magdalenie Rutkowskiej.
S. Zagata