Nasza nauczycielka, pani Magdalena Czarnecka, wzięła w ubiegłym tygodniu udział w dwudniowym szkoleniu w Brukseli na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Szkolenie „Developing an eSafe classroom” organizowała belgijska instytucja Future Classroom Lab #futureclassroomlab w ramach współpracy z programem eTwinning.
Uczestnicy warsztatów – nauczyciele z Hiszpanii, Włoch, Holandii, Czech, Słowenii i innych krajów- poznali interesujące techniki nauczania, przydatne na lekcji aplikacje i wiele źródeł wzbogacających wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Nie bez znaczenia są też nawiązane podczas szkolenia międzynarodowe kontakty, które pozwolą na wspólne projekty w przyszłości.
Udział w kursie był możliwy dzięki dotychczasowym działaniom i sukcesom pani Czarneckiej w realizacji projektów eTwinning.