W ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, uczeń klasy 1aT4 Wojtek Kubica przeprowadził indywidualne warsztaty plastyczne dla jednego z podopiecznych Domu Pomocy „Złota Jesień”, który w wyniku choroby stracił nogę. Pomimo dużej różnicy wieku, Wojtek i Pan Antoni znaleźli nić porozumienia dzięki zainteresowaniu rysunkiem.
Takie spotkania dla starszych, często samotnych, schorowanych osób to duża dawka pozytywnej energii, która daje siłę do życia. Kolejne warsztaty planujemy zorganizować dla wszystkich pensjonariuszy w grudniu. Pod opieką pani Sylwii Ciaciury- Pochopień, uczniowie z klasy o profilu technik organizacji reklamy wraz z wolontariuszami udadzą się do Domu Opieki, gdzie wspólnie wykonają ozdoby świąteczne.
Czasami naprawdę niewiele trzeba, aby uśmiech zagościł na twarzy drugiego człowieka.
B. Bartas