Jak co roku uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku na Placu Wolności a następnie ulicami miasta przemaszerowano do Kościoła p.w. NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie odbyła się msza w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów na Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I i II wojnie światowej oraz pod tablicą upamiętniającą wymarsz ochotników z naszego miasta do Legionów Józefa Piłsudskiego. Okazją do upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania niepodległości był także udział uczniów klasy 4aT4 w sesji historycznej poświęconej twórcy Niepodległej- Józefowi Piłsudskiemu. Organizatorem sesji był katowicki oddział IPN. W trakcie sesji uczniowie wysłuchali wykładu „Polskie drogi do niepodległości”, obejrzeli archiwalny film przedstawiający Józefa Piłsudskiego jako wojskowego i polityka oraz uczestniczyli w dyskusji na temat roli Marszałka w odzyskaniu niepodległości.
J.Małysiak