Grupa uczniów z kl. 1bT4 – technik organizacji reklamy oglądała w poniedziałek wystawę w Galerii Bielskiej BWA. Młodzież zobaczyła najlepsze obrazy nadesłane na tegoroczne 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Ogólnopolski konkurs malarstwa jest organizowany przez galerię już od 55 lat. W tym roku blisko 3 tysiące prac nadesłało 700 artystów z całej Polski.
Wystawa pokazuje przekrój współczesnego malarstwa; dominują prace przedstawiające i figuratywne. Widzowie mogli podziwiać różnorodność stylistyk, faktur i formatów, kompozycji narracyjnych, geometrycznych, opowieści dotyczących świata intymnego oraz codziennego.


Oprócz obrazów Bielskiej Jesieni 2017 w Galerii Bielskiej BWA, uczniowie mogli zobaczyć resztę prac wybranych twórców udając się do neorenesansowej Willi Sixta. W jej kameralnych salach współczesne malarstwo prezentowało się wspaniale.
Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których tworzyli maski w technice papier-mâché. Wykonane prace zostały w BWA, gdzie teraz schną. Do Galerii powrócimy, aby je ozdobić i pomalować.
S. Ciaciura