Uczennice technikum organizacji reklamy Zuzanna Szarek, Agnieszka Jurasz, Angelika Dziergas, Klaudia Kujawska, Karolina Kot i Patrycja Haciuk uczestniczyły w wojewódzkim konkursie fotograficznym zatytułowanym „Przyroda w obiektywie”, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Katowicach. Celem konkursu było ukazanie piękna przyrody i różnorodności biologicznej oraz pobudzenie wrażliwości na ochronę środowiska. Prace Agnieszki, Zuzanny i Karoliny zostały wyróżnione i zakwalifikowane do wystawy prac konkursowych. Gratulujemy!

Grupa najbardziej zaangażowanych fototechników miała okazję obejrzeć wystawę prac Adama Rzepeckiego "XOTED/KYWDO". Prace z lat 2015-2017 związane są z malarstwem, obiektami, wideo i fotografią. Uczniowie poznali ciekawe szczegóły z życia artysty, a także dowiedzieli się o okolicznościach powstania prac.
Duże wrażenie wywarła na nich wystawa „Malarstwo” Zdzisława Kudły - reżysera, scenarzysty i scenografa filmów animowanych, wieloletniego dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z autorem, który pojawił się niespodziewanie na wystawie. Pamiątkowe zdjęcia wykonali: Justyna Olma, Ania Krzempek i Bartek Rzepus.

Pierwszy tydzień ferii zimowych był dla sześciorga nauczycieli ZS „Silesia” czasem doskonalenia umiejętności i zdobywania nowej wiedzy w ramach mobilności kadry kształcenia zawodowego w programie Erasmus+. Jako uczestnicy projektu „Europejskie staże na dobry start zawodowy”, byliśmy ostatnią grupą, która odbyła swoje zagraniczne szkolenie. W Palermo naszym partnerem było CESIE – instytucja o bogatym doświadczeniu w realizacji projektów unijnych i zajmująca się m.in. organizowaniem zagranicznych staży i szkoleń dla uczniów i kadry. CESIE to zespół zaangażowanych profesjonalistów wspierających uczestników w osiągnięciu celów i wypracowaniu rezultatów projektu.

Serdecznie dziękujemy pani Karolinie Czwojdzińskiej i Wydawnictwu Media Rodzina z Poznania za książki przekazane do naszej biblioteki.
W ofercie biblioteki znalazły się następujące tytuły,: „Polowanie” Ursuli Poznanski, „Między niebem, a Lou” Lorrain Fouchet, „Emisja” Michelle Miller, „Grzech nasz codzienny” Dominika Dana, „Salon dˈAmour” Anny Janson.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za nowości, które sprawią radość naszym wiernym czytelnikom.
A.Husarek

Uczniowie Zespołu Szkół „Silesia” z klasy 3aT4 o profilu technik informatyk uczestniczyli w warsztatach projektowania i kreowania przestrzeni „Moja odlotowa przestrzeń życiowa” organizowanych przez Bielską Wyższą Szkołę im. J. Tyszkiewicza. Cykl czterech spotkań poświęconych tworzeniu animacji, modeli przestrzennych oraz zdjęć, odbywał się popołudniami, a podsumowanie warsztatów, podczas którego zaprezentowane zostały efekty pracy młodzieży, miało miejsce w ostatnim tygodniu stycznia.
Gratulujemy naszym uczniom zaangażowania i świetnych prac!
link do strony warsztatów: http://tyszkiewicz.edu.pl/…/bezplatne-warsztaty-z-grafiki-…/
B.Bartas

Uczniowie klasy 3a T4 o specjalności technik informatyk służb mundurowych wzięli udział w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy ZSSiO w Bielsku-Białej. Pod okiem instruktora strzelectwa, pana Roberta Garbocza, doskonalili swoje umiejętności z posługiwania się karabinkiem sportowym KBKS.

Tak bawiliśmy się na tegorocznej Studniówce!

Dzięki zaangażowaniu uczniów technikum informatycznego i pozyskanemu sprzętowi, nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zawodowe umiejętności. Z poziomu komputerów stacjonarnych, laptopów i smartfonów łączą się zdalnie z zainstalowanym przez nich na serwerze Fujitsu Siemens systemem serwerowym ESXi oraz systemami operacyjnymi z rodziny Windows i Linux w pełni nimi administrując.
Serwer Fujitsu Siemens składa się z dwóch procesorów 3GHz (Xeon), 16GB pamięci RAM, 4 dysków SCSI po 80GB skonfigurowanych w RAID 0.

Konfiguracja umożliwia uzyskanie przez uczniów technikum informatycznego pełnej kontroli nad wirtualnym systemem operacyjnym i ESXI.
Jest to jedyna tak dobrze wyposażona pracownia w okolicy.

Wypożycz go w bibliotece! Przeczytaj, zakochaj się i poleć innym czytelnikom. Napisz
w pięciu zdaniach, dlaczego warto wybrać właśnie tę książkę. Najciekawsza wypowiedź zostanie nagrodzona!
Piszcie na adres anna.husarek78@gmail.com do dnia 23.02.2018 roku.

A tak nasi "mundurowi" prezentowali się na spotkaniu z gimnazjalistami w Zabrzegu. Towarzyszyli im pani Barbara Bartas i pan Tomasz Mola.

Zajęcia wychowania fizycznego w klasie I pod kierunkiem pana Mariusza Maławego - tym razem na lodowisku.

EGZAMIN ZAWODOWY – sesja czerwiec/lipiec 2018r.

Termin składania deklaracji na sesję czerwiec/lipiec 2018 do 16 lutego 2018r. !!!

wzór deklaracji DO POBRANIA

HARMONOGRAM EGZAMINU