Do Zespołu Szkół „Silesia” trafiły świąteczne prezenty od firmy Corning. Znalazły się wśród nich próbki wielu najnowszych technologii służących do przesyłu danych. Nasi uczniowie z technikum informatycznego z entuzjazmem i zaciekawieniem zajęli się sprzętem przekazanym szkole do celów naukowych.
Warto wspomnieć, że firma Corning Optical Communications Polska, której produkty otrzymaliśmy już po raz drugi, jest wiodącym producentem światłowodowych systemów łączności na świecie. Oferuje najszerszy asortyment produktów dla sieci telekomunikacyjnych, jest też liderem rozwiązań optycznych dla przemysłu. To właśnie firma Corning dostarczyła elementy konstrukcyjne do szkła zwierciadła głównego teleskopu Hubble’a 25 lat po jego umieszczeniu na orbicie, a jeśli czytacie ten tekst na swoich smartfonach, zapewne dotykacie palcem ich flagowego produktu - powłoki chroniącej ekrany dotykowe.


W najbliższym czasie w Zespole Szkół „Silesia” powstanie gablota informatyczna, w której nasi uczniowie pod kierunkiem pana Tomasza Moli, nauczyciela przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym, zaprezentują wszystkie dostępne media transmisyjne.
Jest nam niezmiernie miło poinformować iż nasi adepci informatyki zostali zaproszeni przez pana Michała Najmrockiego do siedziby firmy w okolicach Łodzi, a najambitniejsi uczniowie będą mogli odbyć tam praktyki zawodowe. O efektach dalszej współpracy będziemy informować na bieżąco.
Więcej informacji o firmie partnerskiej naszej szkoły można znaleźć na ich stronie internetowej: http://www.corning.com/opcomm/emea/en/index.aspx